iPhone' larda Whatsapp'ı Kitleyen Mesaj


Selam arkadaşlar, ben Yahya. Bugünkü yazımda sizlere son birkaç gündür popüler olan mesaj ile telefonu kitleme yönteminden bahsedeceğim.

iPhone' lar muhtemelen yazı tipini desteklememe gibi bir durumdan ortaya çıkan çok ciddi bir hata vermeye başladı. Yani bir kişinin telefonunu uzaktan reset attırmak veya telefonunu kitlemek gibi fonksiyonları olan kodlarla kontrol edebiliyorsunuz.

Eğer telefon resetleme mesajını atarsanız telefon kendini yeniden başlatıyor, eğer kitleme mesajını atarsanız kişinin WhatsApp veya Mesajlar uygulaması kitleniyor.

Karşı tarafa onun WhatsApp uygulaması kapalı iken reset veya kitleme kodunu atarsanız telefon buna göre davranıyor. Eğer kitleme kodunu gönderirseniz kişi WhatsApp' ı kullanamaz hale geliyor.

SMS ile atarsanız reset kodu ile yine kendini kapatıp açarken kitleme kodunu atarsanız Mesajlar uygulaması tekrar açılmıyor.

Düzeltmenin yolu ise ne yazık ki WhatsApp uygulamasını silip tekrar kurmak ve bununla beraber tüm geçmiş mesajlar da siliniyor...

Kodlara aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu yazı tamamen bilgilendirme amaçlıdır.


Kodlar:  • Telefonu kapatıp açmak (reset atmak) için: لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ  • WhatsApp veya mesajlar uygulamasını kitlemek için:


Yazar: Yahya


Follow us Google+.

0 yorum:

My Blogger Themes